<   spis   >

Światowe Taekwondo u Jego Świątobliwości Papieża FranciszkaWATYKAN (30 maja 2018 r.) - Światowe Taekwondo dokonało historycznej demonstracji w Watykanie w obecności Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, dodatkowo odzwierciedlając nieustanne zaangażowanie federacji w wysyłanie przesłania pokoju poprzez taekwondo.


Demonstracja odbyła się na placu św. Piotra przed tysiącami ludzi zgromadzonych z całego świata dla audiencji papieża Franciszka. Drużyna demonstracyjna World Taekwondo wykonała wspaniałą i bardzo symboliczną demonstrację, która zakończyła się rozwinięciem flagi, na której w języku włoskim napisane było: 

"pokój jest cenniejszy niż triumf".


Po demonstracji papież Franciszek podziękował zespołowi demonstracyjnemu. Papież Franciszek wielokrotnie mówił o pozytywnych wartościach, jakie sport wnosi do społeczeństwa. 

W maju 2017 r. Papież został wyróżniony honorowym pasem taekwondo - 10 dan przez Prezydenta Światowej Federacji Taekwondo dr Chungwon Choue podczas specjalnej wizyty w Watykanie, a Papież wyraził również zainteresowanie działalnością humanitarną THF.


Przemawiając w Watykanie, prezydent Choue powiedział:

"To ogromny zaszczyt dla Światowego Taekwondo, który został zaproszony do Watykanu, aby przeprowadzić pokaz w tym świętym i historycznym miejscu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi za umożliwienie nam wysłania wiadomości, że pokój jest cenniejszy niż triumf. W pełni podzielamy przekonanie papieża, że ​​sport ma bardzo ważną rolę do odegrania w społeczeństwie. W World Taekwondo bardzo poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności społecznej i jesteśmy zobowiązani do korzystania z taekwondo dla pokoju i spójności społecznej. "


Światowe Taekwondo, pod przewodnictwem prezydenta Choue, odegrało wiodącą rolę w pokazaniu pozytywnej roli, jaką sport może odegrać w budowaniu bardziej pokojowej przyszłości. W 2016 r. Zespół demonstracyjny Word Taekwondo wystąpił w sali audytoryjnej w Watykanie na pierwszej Światowej Konferencji na temat Wiary i Sportu, a także otrzymał tytuł "Federacji Roku".
źródło: Biuro PZTO
publikacja: Mirosław Furman, 2018-06-04 16:13:45
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin