<   spis   >

Światowe Taekwondo - przegląd strukturalny
26 czerwca 2018 r. w Seoul/Korea World Taekwondo (WT) ogłosiło gruntowną zmianę strukturalną i zmiany personalne, mające na celu dalsze zwiększenie wydajności w Światowej Federacji Taekwondo.

Federacja zostanie zorganizowana w ramach trzech departamentów: 
    1. Sportu i Zarządzania Wydarzeniami sportowymi,
    2. Relacji MNA i rozwoju,
    3. Administracji i finansów. 
Powstało również nowe biuro ds. Planowania Strategicznego, które będzie odpowiedzialne za wzmocnienie efektywnego zarządzania w ramach Światowego Taekwondo, przestrzeganie przepisów w całej organizacji, monitorować kluczowe wyniki w ramach departamentów i zapewniać maksymalną integrację World Taekwondo w Seulu i Lozannie.

Jerry Ling z Singapuru, były dyrektor ds. Usług sportowych na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich PyeongChang 2018 który zorganizował mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Daegu 2011, powróci do Biura Planowania Strategicznego. Jerry Ling był członkiem World Taekwondo od listopada 2004 do lutego 2009.

Heesoo Noh będzie pełnił funkcję Szefa sztabu w Biurze Prezydenta Światowej Federacji Taekwondo, które będzie koordynować funkcje komunikacyjne Federacji.

Kierowany przez Eilchul Kim, Wydział Administracji i Finansów będzie nadzorował finanse, rachunkowość, kadry i relacje wewnętrzne w Korei.

Departament Sportu i Zarządzania Wydarzeniami Sportowymi będzie odpowiedzialny również za działania medyczne i antydopingowe. Nadzór nad biurem prowadzony będzie przez Jay Lee.

Relacje z członkami WT i rozwój będą koordynowane z krajowymi stowarzyszeniami (MNA) i związkami kontynentalnymi, aby nadzorować programy rozwoju, edukacji. Departament ten poprowadzi Jeongkang Seo.

Prezydent Światowej Federacji Taekwondo dr Chungwon Choue powiedział:

"Cały czas szukamy sposobów na usprawnienie naszej organizacji, aby zapewnić naszych sportowców, naszych członków i naszych fanów, że działamy tak skutecznie, jak to tylko możliwe.
Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych konsultacji jesteśmy przekonani, że nowa struktura i przeprofilowanie ról będzie służyć najlepszej światowej rodzinie Taekwondo w przyszłości. Wprowadzając do naszych systemów kryteria oceny i nowe zasady, spodziewamy się, że osiągniemy jeszcze lepsze wyniki i wydajniej wykonamy swoje obowiązki. "
Przygotowane przez M. Furman

źródło: World Taekwondo
publikacja: Mirosław Furman, 2018-07-05 09:41:54
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin