<   spis   >

V Ogólnopolski Turniej Osób z Niepełosprawnością Intelektualną w Taekwondo OlimpijskimW miniony weekend, w hali „Arena” w Legionowie rozegrana została już czwarta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim. W konkurencjach układów formalnych oraz sprawnościowych rywalizowało kilkudziesięciu niepełnosprawnych sportowców z następujących Klubów: Legionowska Akademia Sportów Walki (współorganizator i gospodarz turnieju), „Sokół” Krasnystaw, „Tiger” Września i „Protektor” Lublin. 

Podczas bardzo dobrze przygotowanych i przebiegających we wspaniałej atmosferze rywalizacji sportowej zawodów zaprezentowano propozycję nowej konkurencji polegającej na wykonywaniu układu formalnego przez trzy osoby, dwie niepełnosprawne i jedną pełnosprawną. 

Nowością było również wręczenie pucharów za klasyfikację drużynową. Niniejszy turniej był również startem kontrolnym dla naszych reprezentantów w konkurencji P30 przed Mistrzostwami Świata w Wielkiej Brytanii (październik 2017) oraz Mistrzostwami Europy w Bułgarii (grudzień 2017).

źródło: Artur Chmielarz
publikacja: Mirosław Furman, 2017-10-02 16:10:05
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin