<   spis   >

Muju 2017 - wiadomości z Mistrzostw Świata World TaekwondoPierwszego dnia zawodów - sobota 24 czerwca, Polska Reprezentacja uczestniczyła w oficjalnym otwarciu zawodów na którym wśród licznych dostojnych gości obecny był prezydent Republiki Korei Moon Jae In oraz wybrany na kolejną kadencję dzień wcześniej na zjeździe WTF prezydent Światowej Federacji Taekwondo dr. Chungwon Choue.
Chorążymi reprezentacji na otwarciu byli Anika Godel-Chełmecka oraz Bartosz Kołecki.

Drugiego dnia (25 czerwca - niedziela) w kategorii -74 kg jako pierwszy na matę wszedł zawodnik stołecznego AZS'u  Karol Hołubowicz. W pierwszym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Nowej Kaledonii, który zakończył się już w drugiej rundzie przewagą techniczną naszego zawodnika. 

W kolejnym starciu Karol uległ Amerykaninowi rozstawionemu z numerem 11 - Ishida Jeysen.

Trzeci dzień (26 czerwca - poniedziałek) to start dwójki Polaków z AZS Poznań - Anika Godel-Chełmecka - kategoria -67 kg - oraz Albert Millert -68 kg.

Anika w pierwszej walce wyeliminowała Australijkę, kolejne starcie z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskim Amerykanką Paige Mc Pherson niestety na niekorzyść Aniki. Amerykanka ostatecznie zajęła 2 miejsce i tytuł v-ce mistrzyni świata, Godel-Chełmecka sklasyfikowana zostaje na miejscu 9.

Albert Millert pechowo kończy start już w pierwszej walce z reprezentantem Malezji - Rozali Rozaimi.

Wtorek (27 czerwca) to trzeci dzień startu Polaków w którym Aleksandra Kowalczuk w pierwszej walce pokonuje gładko Portorykankę w drugiej rundzie przed czasem, niestety w tej walce nabawiła się kontuzji kolana, która dała o sobie znać w następnym pojedynku z Marokanką. I niestety mimo starań, nie była w stanie walczyć w pełnej dyspozycji co zaważyło na minimalnym zwycięstwie punktowym Afrykanki.

W tym samym czasie startował również zawodnik reprezentujący ULKS Andros Puławy - Eryk Rodzik w kategorii -58 kg.

W pierwszej walce skonfrontował się on z reprezentantem orientalnego dla nas Swazilandu, którą ostatecznie wygrał stosunkiem punktowym 18:8.

W kolejnym pojedynku niestety przegrał z Japonczykiem, kończąc zawody skasyfikowany na miejscu 17.
Aleksandra Krzemieniecka, Bartosz Kołecki oraz Piotr Hatowski to zawodnicy, którzy w kolejnym dniu zmagań w Muju walczyli o tytuł mistrza świata. 

Aleksandra Krzemieniecka zaczęła bardzo dobrze gładko pokonując reprezentantkę Wenezueli - Fernandez Carolina - 15:2, w kolejnej niestety ulega Rosjance - Zhdanova Karina - 6:9 (ostatecznie rywalka zajmuje 3 miejsce w mistrzostwach).

Bartosz Kołecki już w pierwszej walce przegrywa z Chorwatem -  Segedin Dinko - 11:16 (niestety większość punktów straconych przez kary, i właśnie przez nie, ostatecznie kończy walkę przed czasem).

Piotr Hatowski wygrywa pierwsze starciu z Mauretańczykiem - Barka Mohamed Abdellahi - 32:1, w kolejnym przegrywa po zaciętym pojedynku z Chińczykiem - Tian Jian - 8:15.

Czwartek (29.06) to przedostatni dzień mistrzostw i kolejne nadzieje na medal, tym bardziej prawdopodobne, iż na maty wchodzi Patrycja Adamkiewicz - Mistrzyni Europy do lat 21 oraz aktualny v-ce Mistrz Europy Seniorów z Montreux - Jarosław Mecmajer.

Patrycja Adamkiewicz zaczyna wedle oczekiwań i gładko pokonuje reprezentantki Gwadelupy oraz Norwegii (odpowiednio 28:2, 9:7), niestety w walce o pierwszą ósemkę przegrywa z Iranką - Parsa Tayebeh - 11:13.

Jarosław Mecmajer w pierwszym pojedynku wygrywa z zawodnikiem reprezentującym barwy Królestwa Arabii Saudyjskiej - Alshareef Mubarak Musaad - 16:12, niestety to jedyna wygrana zawodnika z Poznania. W kolejnym starciu przegrywa z Brazylijczykiem - Cunha Davilani - 8:13.

W ostatnim dniu zawodów oczy wszystkich kibiców i członków reprezentacji skierowane zostały na Piotra Pazińskiego - piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich z Rio. Piotr Paziński zaczął bardzo dobrze eliminując z turnieju Nigeryjczyka oraz Chilijczyka (19:12, 22:13), w walce o ósemkę przegrywa po zaciętym pojedynku z ostatecznie trzecim na mistrzostwach Brytyjczykiem - Sansum Damon - 21:32.
źródło: Łukasz Scheffler
publikacja: Mirosław Furman, 2017-06-27 16:52:23
 

Copyright © 2013 by HostNet Grabowski Waldemar
admin